Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje

Pytania i odpowiedzi

 1. Dlaczego prowadzący nie chciał wpuścić mnie do pojazdu mimo, że odjechał tylko kilka metrów od przystanku i zatrzymał się na światłach?
 2. Prowadzący zamknął mi drzwi "przed nosem"!
 3. Prowadzący pali podczas jazdy papierosy? Co należy zrobić?
 4. Niektóre linie są słabo wykorzystywane, natomiast do innych nie mogą zmieścić się ludzie. Dlaczego nie reagujecie na tego typu sytuacje? Czy można to w jakiś sposób zmienić?
 5. Ciągle zmieniacie trasy komunikacyjne. Praktycznie nie ma miesiąca bez zmian, na domiar złego raz zmieniona linia potrafi zmienić przebieg już po kilku miesiącach?
 6. Jestem starszą osobą, poruszającą się o lasce. Wybieram pierwsze drzwi, gdyż chcę być widoczny dla motorniczego, mimo to kilkakrotnie zdarzyło się że kierowca/motorniczy przyciął mnie drzwiami! Dlaczego dochodzi do tego typu sytuacji?
 7. Chciałem kupić bilet u kierowcy w autobusie. Jeden z kierowców nie sprzedał mi biletu a drugi nie chciał mi wydać reszty?
 8. Dlaczego prowadzący nie sprzedał mi biletu?
 9. Dlaczego w kioskach nie ma wszystkich rodzajów biletów?
 10. Chciałbym złożyć skargę na kierowcę autobusu? Gdzie i jak to zrobić?
 11. Dojeżdżałem do przystanku kiedy autobus zajechał mi drogę wyjeżdżając z zatoki przystankowej ? musiałem gwałtownie hamować, inaczej doszłoby do kolizji!
 12. Ciągle zmieniacie trasy komunikacyjne. Likwidowane są połączenia między dwiema odległymi dzielnicami, co zmusza mieszkańców do przesiadek. Ponadto likwidowane są linie, które kursowały od wielu lat.
 13. Dlaczego świeżo uruchomiona linia nie ma numeru starej linii? Przecież jej przebieg jest niemal identyczny i powinna funkcjonować pod takim tradycyjnym numerem.
 14. Na niektórych liniach ekspresowych i przyspieszonych powinny się pojawić dodatkowe przystanki. Przynajmniej jeden, dwa.
 15. Czasami linie bez uprzedzenia nagle zmieniają trasę i nigdzie nie można znaleźć informacji na ten temat.
 16. Zapomniałam biletu i dostałam karę. Jestem uczciwym pasażerem, zawsze płaciłam za przejazd. Czy mogę anulować karę?
 17. Czy podczas kontroli mogę zażądać od kontrolera jego danych osobistych? Chciałbym wiedzieć z kim mam do czynienia?
 18. Jak otrzymać wejściówkę, która umożliwi przejście przez bramki i dostanie się na peron metra osobie starszej, uprawnionej do bezpłatnych przejazdów?
 19. Co robić jeśli zgubię Warszawską Kartę Miejską?
 20. Wsiadłem do autobusu i zająłem sobie miejsce. Kiedy wstałem i ruszyłem do kasownika okazało się że jest już zablokowany przez kontrolerów?.
 21. Mam Warszawską Kartę Miejską. Czy mogę zostawić samochód na parkingu P+R? Na jak długo?

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską