Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.

Jednym z elementów służących poprawie jakości życia w aglomeracji warszawskiej jest unowocześnianie systemu transportu miejskiego. Poprzez inwestycje infrastrukturalne jak budowa II linii metra czy wymianę taboru. Na realizację wielu z nich Warszawa uzyskała środki z funduszy pomocowych. Wartość projektów przekracza 9 miliardów złotych. Ponad 4 miliardy zaś Warszawa otrzyma z funduszy europejskich.

Dlatego z okazji 10 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej przypominamy w tym numerze iZTM największe projekty z zakresu transportu publicznego, których realizacja jest dofinansowana z funduszy unijnych. Najwięcej uwagi poświęcamy samorządowej inwestycji jakiej nigdy wcześniej jeszcze w Polsce nie było, czyli budowie centralnego odcinka II linii metra. Przypominamy także o parkingach działających w systemie Parkuj i Jedź. Piszemy również o projektach miękkich czyli polegających przede wszystkim na nauce i wymianie doświadczeń i dobrych praktyk. Ale to także dzięki udziałowi w nich w stołecznym transporcie miejskim udało się wprowadzić wiele rozwiązań, które w znaczący sposób usprawniają jego funkcjonowanie.

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską