Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

osobista WKM

jak otrzymać ?

W jaki sposób można otrzymać spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską?

Karta spersonalizowana jest wydawana tylko na wniosek użytkownika.
We wniosku pasażerowie muszą podać swoje imię i nazwisko, PESEL (lub datę urodzenia w przypadku obywateli innych krajów) oraz opcjonalnie adres zamieszkania z kodem pocztowym.

Droga do spersonalizowanej Karty - wybierz jedną z trzech możliwości:

  • odwiedź Punkt Obsługi Pasażera ZTM - dołącz zdjęcie;
  • ściągnij wniosek ze strony - wypełnij, dołącz zdjęcie i wyśli pocztą;
  • wypełnij wniosek na stronie internetowej.

Kartę należy odebrać osobiście w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów. Przed odebraniem Karty następuje weryfikacja danych we wniosku, dlatego też konieczne jest okazanie dokumentu tożsamości. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędne jest okazanie np. legitymacji szkolnej lub innego dokumentu, na podstawie którego będziemy mogli dokonać weryfikacji danych osobowych.

Prosimy pamiętać, że załączane zdjęcie, w przypadku wniosku tradycyjnego powinno mieć wymiary 3,5 x 4,5 cm oraz być aktualne.
W przypadku wniosku wysyłanego przez stronę internetową zdjęcie powinno mieć wymiary min. 99 x 128 pikseli, rozdzielczość 72 dpi i rozmiar nie większy niż 200KB.

W przypadku zniszczenia lub utraty Karty (np. kradzież, zagubienie) należy złożyć wniosek o wydanie kolejnej spersonalizowanej WKM (procedura wygląda tak samo jak w przypadku pierwszej Karty). Opłata dodatkowa za wydanie kolejnej spersonalizowanej WKM wynosi 14,00 zł.

WNIOSKI O WYDANIE KART:

Wnioski w formacie PDF
- do ich otwarcia niezbędny jest czynik PDF - Pobierz program Adobe Reader

Wypełniony wniosek wraz ze zdjęciem można przesłać pocztą na adres:
Zarząd Transportu Miejskiego
ul. Żelazna 61
00-848 Warszawa
z dopiskiem "Personalizacja WKM"

WYPEŁNIJ WNIOSEK PRZEZ INTERNET

 

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską