Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

osobista WKM

informacje

Ważna informacja dotycząca honorowania biletów imiennych kodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej

Od 1 lipca 2010 roku bilety imienne honorowane są wyłącznie na spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej.

Imienny bilet zakodowany na "starej", niespersonalizowanej WKM, podczas kontroli w środkach komunikacji miejskiej zostanie uznany za nieważny, a pasażer otrzyma wezwanie do wniesienia opłaty dodatkowej.

Błędnie zakodowany bilet imienny można bezpłatnie przekodować na spersonalizowaną WKM - w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

Dokonanie wymiany nośnika po wystawionym wezwaniu do zapłaty nie powoduje anulowania wezwania.

Wybierz gdzie chcesz odebrać kartę

Ułatwienia dla pasażerów składających wnioski o personalizację karty przez internet. Kartę można odebrać w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Każdy kto przesyłał wniosek o wydanie spersonalizowanej WKM za pośrednictwem strony internetowej ZTM, może wybrać w formularzu miejsce odbioru karty. Sprawdź wykaz Punktów Obsługi Pasażerów.

Co to jest "Twoja osobista Warszawska Karta Miejska"?

"Twoja osobista Warszawska Karta Miejska" to nic innego, jak Karta z nadrukowanym na rewersie zdjęciem użytkownika oraz jego danymi. W ten sposób "zwykła" Karta staje się Twoją osobistą WKM.

Nanoszenie danych na karty jest możliwe od 2 czerwca 2008 r., wraz z wprowadzeniem nowej taryfy biletowej. Proces ten jest określany jako personalizacja Karty

więcej o tym, czym jest personalizowana Warszawska Karta Miejska >>

Czy personalizacja daje jakieś korzyści?

Tak. Dzięki personalizacji nie ma potrzeby noszenia ze sobą dokumentu tożsamości. Dodatkowo, w przypadku zagubienia lub kradzieży karty istnieje możliwość odzyskania niewykorzystanej części zakodowanego biletu

Jak można spersonalizować swoją Kartę?

Aby Warszawska Karta Miejska stała się Twoją osobistą WKM wystarczy wypełnić wniosek, załączyć zdjęcie i złożyć w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM. Jest też prostszy sposób - można wypełnić wniosek przez specjalną stronę.

więcej o tym, jak spersonalizować Warszawską Kartę Miejską >>

Ile to kosztuje?

Pierwsza Karta jest wydawana bezpłatnie. Pasażerowie, którym zmieniły się dane osobowe umieszczone na karcie nie zapłacą również za jej duplikat. Duplikat będzie bezpłatny także w przypadku gdy karta uległa zniszczeniu nie z winy pasażera a także po 10 latach od wydania pierwszej karty (na tyle czasu jest przewidziana jej trwałość).
W pozostałych sytuacjach, także w przypadku zgubienia lub kradzieży, za wyrobienie duplikatu pasażer będzie musiał zapłacić 14,00 zł.

Czy karta spersonalizowana jest obowiązkowa?

Zgodnie z uchwałą stołecznych radnych (nr XLVII/1454/2009 z 15 stycznia br.) od 1 stycznia 2010 r. imienne bilety okresowe (30- i 90-dniowe) będą kodowane wyłącznie na kartach spersonalizowanych - ze zdjęciem właściciela oraz z jego imieniem i nazwiskiem.

 

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską