Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

zakup biletu

przez komórkę - moBILET

Kup bilet przez moBILET

Za pośrednictwem systemu moBILET możliwy jest zakup przez telefon komórkowy biletów jednorazowych przesiadkowych (75-minutowych, 90-minutowych), czasowych (20-minutowych), krótkookresowych (dobowych, weekendowych, weekendowego grupowego).

Uwaga: bilety weekendowe przez telefon komórkowy można kupić wyłącznie od piątku od godziny 19.00 do poniedziałku do godziny 8.00.

Przypominamy: 1 stycznia 2014 r. weszła w życie nowa taryfa biletowa. Ceny biletów jednorazowych, 20-minutowych oraz dobowych ważnych tylko w pierwszej strefie biletowej nie zmieniły się. Wycofane zostały bilety 40- i 60-minutowe. Bilet jednorazowy stał się  biletem jednorazowym przesiadkowym, który jest ważny przez 75 minut (bilet ważny tylko w 1  strefie) lub 90 minut (bilet ważny w 1 i 2 strefie). Bilety 3-dniowe zostały zastąpione biletami weekendowymi oraz pojawił się nowy rodzaj biletu – weekendowy grupowy (dla maks. 5 osób). Szczegółowe informacje.

Jak zostać użytkownikiem moBILET i korzystać z usługi – krok po kroku.

1.    Pobierz darmową aplikację moBILET:

1.wyślij SMS-a o treści: „MOBILET” pod numer 7055 (0,50 zł + VAT)

2.odbierz SMS-a z linkiem do pobrania aplikacji

3.przejdź do adresu podanego w SMS-ie

4.pobierz i zainstaluj aplikację

 

 

Masz smartfona?

Możesz aktywować konto z poziomu aplikacji, bez wysyłania SMS ani rejestracji przez www. Pobierz aplikację na iPhone, telefon z systemem Android lub Windows Phone i skorzystaj z modułu aktywacji.

 

Każdy nowy użytkownik otrzymuje na stracie 3 zł - pod warunkiem dokonania rejestracji przez SMS-a. Wykorzystana kwota zostanie potrącona przy pierwszym zasileniu konta moBILET.


2.    Zasil swoje Konto moBILET

Zasilenie ekspresowe jest realizowane za pośrednictwem serwisu PayU.pl oraz Przelewy24.pl., które  jest dostępne bezpośrednio w Portalu Użytkownika, jak i na stronie głównej moBILET.pl. Korzystając z tej formy zasilenia, wpłacone środki dostępne są praktycznie natychmiast. Zasilenie standardowe, to przelew na przydzielony indywidualny rachunek rozliczeniowy. Zarówno numer rachunku, jak i dane do przelewu są widoczne w Portalu Użytkownika – zakładka „Zasilenie konta”.

moBILET nie pobiera żadnych opłat za zasilenie konta.

3. Kasowanie biletów

W czytelnym graficznym menu należy wybrać z listy żądany rodzaj biletu i potwierdzić chęć jego skasowania.

Skasowanie biletu i jego przesłanie w aplikacji moBILET odbywa się w jednej, szyfrowanej sesji.

Przykłady kasowania biletów w systemie moBILET:

 

mb01_542

 

mb02_542

 

4. Kontrola biletów

Podczas kontroli należy okazać trzy ekrany ważnego biletu. Bilet jest zapisany w pamięci telefonu więc aplikacja nie musi ponownie łączyć z siecią.

Wzory elektronicznych biletów w systemie moBILET


Bilet czasowy:

mb03_320 mb03a_320 mb03b_320

 

Bilety jednorazowe przesiadkowe

  • bilet jednorazowy przesiadkowy normalny 75 min. strefa 1

mb04_320 mb04a_320 mb04b_320

 

  • bilet jednorazowy przesiadkowy normalny 90 min. strefa 1 i 2

 

mb05_320 mb05b_320 mb05c_320

 

Bilety krótkookresowe:

  • bilet dobowy normalny strefa 1

mb06_320 mb06a_320 mb06b_320

 

  • bilet dobowy normalny strefa 1 i 2

mb07_320 mb07a_320 mb07b_320

 

  • bilet weekendowy normalny strefa 1 i 2

mb08_320 mb08a_320 mb08b_320

 

  • bilet weekendowy grupowy max. do 5 osób, normalny strefa 1 i 2

mb09_320 mb09a_320 mb09b_320

 

5.    Dodatkowe informacje

www.mobilet.pl

Infolinia moBILET, porozmawiaj z konsultantem - tel: 801 805 900 lub 61 66 70 999 (pon. – pt. 8:00 -17:00) albo napisz do nas - pomoc@mobilet.pl

 

Pasażerowie korzystający z biletów kupionych za pośrednictwem telefonu komórkowego, mogą się dostać do strefy biletowej metra otwierając bramki kartonikową wejściówką wielokrotnego użytku (do pobrania bezpłatnie w POPach ZTM oraz u dyżurnych stacji metra) lub zjeżdżając na peron windą.

Przypominamy!

Kupując bilet dobowy, weekendowy lub weekendowy grupowy możesz podróżować pociągami Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej, na zasadach obowiązujących w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” - szczegóły

Dodatkowo korzystając z biletów dobowych, weekendowych i biletu weekendowego grupowego obowiązujących w 1 i 2 strefie można poruszać się autobusami linii lokalnych, których numery są poprzedzone literką „L”, organizowanych przez gminy ościenne – szczegóły

Bilety kupione „przez komórkę” – podobnie, jak bilety kartonikowe - nie „sumują się”, czyli nie ma możliwości przedłużenia ważności biletu poprzez zakup kolejnego. Kolejny bilet, np. 20–minutowy, należy kupić dopiero po upływie terminu ważności poprzedniego”

Uwaga!!!

Rejestracja oraz doładowanie konta powinny nastąpić przed wejściem do pojazdu lub strefy biletowej metra.

Zakupu biletu przez telefon należy dokonać w pierwszej kolejności po wejściu do pojazdu lub strefy biletowej metra. UWAGA: W PRZYPADKU ZAKUPU BILETU W KOLEJACH MAZOWIECKICH w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” podróżny zobowiązany jest zakupić bilet ZTM przez telefon komórkowy przed wejściem do pociągu. Zakup biletu przez telefon komórkowy w pociągu jest możliwy tylko pod warunkiem wejścia do pociągu pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i zakupieniu biletu w pierwszym przedziale za czynną kabiną maszynisty. W przeciwnym razie podróżny będzie potraktowany jako pasażer bez ważnego biletu.

Ceny biletów są zgodne z taryfą przewozową ZTM.

Osoba posiadająca bilet ulgowy musi udokumentować prawo do ulgi. 

Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu Systemu moBILET.

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską