Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

informacje

hafas

System ułatwiający planowanie podróży koleją dzięki wyszukiwarce HAFAS (HaCon Fahrplan-Auskunfts-System)  opracowali w 1989 r. inżynierowie z hanowerskiej firmy HaCon. Opracowano go na zamówienie Deutsche Bahn AG, ale szybko zaczęli wykorzystywać go inni przewoźnicy kolejowi.  

Obecnie wśród partnerów działających w systemie są  nie tylko przewoźnicy kolejowi. Jest ich ponad 60 z 16 krajów świata. Wśród nich PKP z Polski. Jak obliczono, codziennie korzysta z systemu ponad 20 milionów użytkowników, miliard miesięcznie!

Dzięki tak rozległej sieci można zaplanować precyzyjnie podróż – koleją, autobusem, samolotem a nawet promem, poznać jej koszt i czas trwania między bardzo odległymi punktami na kuli ziemskiej, choć głównie w Europie. HAFAS oferuje jeszcze szersze możliwości – można znaleźć w nim dostępne promocje, wybrać optymalny rodzaj środka transportu, a nawet dokonać rezerwacji biletów na całej trasie.

Zaplanuj swoją podróż

Sprawdź wyszukiwarkę

strzalka1

hafas.maly

 

 

Usługę udostępniono w ramach projektu CAPRICE, który jest współfinansowany w ramach programu INTERREG IVC z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską