Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

zakup biletu

sprzedaż w pojazdach

Zakup biletów jednorazowych w pojazdach - sprzedaż przez prowadzących pojazdy

Sprzedaż biletów w pojazdach odbywa się na szczególnych zasadach opisanych w Regulaminie przewozu

  • W autobusach i tramwajach pasażer może nabyć bilet jednorazowy przesiadkowy u prowadzącego pojazd tylko podczas postoju na przystanku.
  • W przypadku opóźnienia pojazdu o więcej niż trzy minuty w stosunku do rozkładu jazdy prowadzący pojazd może odmówić sprzedaży biletów.
  • Pasażer powinien przygotować odliczoną kwotę (bez potrzeby wydawania reszty przez prowadzącego pojazd).
  • W pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej bilety można kupić w automatach. Od 1.01.2012 r. obsługa pociągu nie prowadzi sprzedaży biletów.
  • Zakupiony bilet należy niezwłocznie skasować w najbliższym kasowniku - dowodem opłaty za przejazd jest tylko bilet skasowany.


Automaty biletowe w pojazdach

Zarząd Transportu Miejskiego sukcesywnie rozwija sieć automatów biletowych w pojazdach. Obecnie są już zamontowane we wszystkich pociągach SKM, w nowych tramwajach oraz w wielu autobusach, w tym przydzielonych do obsługi linii 175, kursującej na Lotnisko Chopina.

Przypominamy

Brak  możliwości kupna biletu w mobilnych automatach lub u obsługi pojazdu nie zwalnia pasażera z odpowiedzialności za przejazd bez ważnego biletu. Sprzedaż biletów  w pojazdach jest jedynie uzupełnieniem  stacjonarnej sieci sprzedaży.

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską