Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

linie turystyczne

statek do Serocka

logost

Szanowni Państwo, ze względu na zmienne warunki atmosferyczne, prosimy o sprawdzenie przed planowanym rejsem, czy dany rejs statkiem do Serocka nie został odwołany. Informacje można uzyskać:
-
www.ztm.waw.pl

logost

Warto wybrać się w całodzienny, pasjonujący rejs Wisłą i Kanałem Żerańskim do Serocka, znajdującego się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, nad Zalewem Zegrzyńskim. To sztuczne jezioro powstałe w wyniku spiętrzenia wód Narwi i Bugu, ma 30,3 km kwadratowych powierzchni, a jego głębokość sięga 13 m. Stanowi prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych.

Statek „Zefir" wypływa o godz. 9.00 z przystanku Cypel Czerniakowski (nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego), pokonuje śluzę Kanału Żerańskiego i w południe przybija do molo w Serocku. Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie (od ok. godz. 12.15 do ok. godz. 13.45) statek wypływa w rejs powrotny do Warszawy i około godziny 19.00 cumuje na Cyplu Czerniakowskim.

„Zefir" zabiera na pokład 110 pasażerów. Na statku jest grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

rejs_serock_320

ilogo

Jak dojść do przystanku WLT  przy Cyplu Czerniakowskim  z poszczególnych przystanków autobusowych – patrz mapki w linkach poniżej:

1. Górnośląska 01
2. Torwar 01
3. Torwar 02
4. Torwar 03
5. Torwar 04
6. Torwar 06
7. Legia Stadion 01
8. Legia Stadion 02
9. Legia Stadion 03

ilogo

Rozkład rejsów

Od 1 maja do30 czerwca „Zefir” pływa w soboty, niedziele i dni świąteczne (dodatkowe rejsy będą - 2 maja i 20 czerwca), a od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki. Statek do Serocka obsługuje Przedsiębiorstwo Usług Wodnych z Legionowa.

Sprzedaż biletów

W celu rezerwacji należy się zgłosić do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum (pawilon 2010b - od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-20.00) gdzie pasażer otrzyma kwit rezerwacyjny na bilet. Rezerwacji można dokonać nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym rejsem. Za bilet należy zapłacić gotówką przed rejsem. Osoby posiadające kwit rezerwacyjny będą mogły kupić bilety u załogi przed rejsem w godz. 8.00-8.45. Po godz. 8.45 rezerwacja traci ważność. Dodatkowo, w przypadku wolnych miejsc, w godz. 8.45-9.00 będzie prowadzona sprzedaż biletów dla osób nie posiadających rezerwacji.

Uprzejmie prosimy by, w miarę możliwości, w celu usprawnienia sprzedaży biletów pasażerowie mieli przygotowaną odliczoną kwotę pieniędzy.

Pasażerowie, którzy rezygnują z rejsu do Serocka powinni zgłosić się do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM, na stacji metra Centrum (pawilon 2010b, od poniedziałku do soboty, w godz. 7.00 - 20.00) nie później niż na jeden dzień przed planowanym rejsem.

Sprawdź dostępność miejsc

logotur

cypel_542

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską