Uwaga! Ta strona wykorzystuje pliki Cookie! Szczegółowe informacje znajdziecie państwo w polityce prywatności. Akceptuję politykę.

linie turystyczne

tramwaj wodny

logost

Rejs statkiem „Wars” - trwający ponad półtorej godziny to doskonała okazja do oderwania się od codziennego pędu i zgiełku miasta. Chwila na zasłużony odpoczynek i relaks. Z pokładu tramwaju wodnego można podziwiać „dziką” Wisłę po praskiej stronie rzeki, panoramę Starego Miasta, można przepłynąć pod kilkoma stołecznymi mostami, zobaczyć jak postępuje budowa nowej linii metra i obejrzeć najbardziej charakterystyczne obiekty w stolicy – Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy, Zamek Królewski i nowoczesne Centrum Nauki Kopernik.

Na trasie znajdują się dwa przystanki: na Cyplu Czerniakowskim i przy moście Poniatowskiego. Statek wypływa z Cypla Czerniakowskiego (przystanek znajduje się nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego) i zabiera na pokład 150 pasażerów.

img_0155_320

ilogo

Jak dojść do przystanku WLT  przy Cyplu Czerniakowskim  z poszczególnych przystanków autobusowych – patrz mapki w linkach poniżej:

1. Górnośląska 01
2. Torwar 01
3. Torwar 02
4. Torwar 03
5. Torwar 04
6. Torwar 06
7. Legia Stadion 01
8. Legia Stadion 02
9. Legia Stadion 03

ilogo

Rozkład rejsów

Od 1 maja do 30 czerwca tramwaj wodny pływa tylko w weekendy i dni świąteczne (Dodatkowo, tramwaj wodny wypłynie 2 maja i 20 czerwca), a od 1 lipca do 31 sierpnia – także w piątki. W weekendy i dni świąteczne cztery razy dziennie, a w piątki - trzy. Tramwaj wodny obsługuje spółka Żegluga Stołeczna.

Sprzedaż biletów

Bilety są dostępne na statku (bezpośrednio na Cyplu Czerniakowskim przed rozpoczęciem rejsu) lub w przedsprzedaży - w biurze Żeglugi Stołecznej (ul. Świętokrzyska 36, lokal 1), od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00. Przedsprzedaż rozpocznie się 28 kwietnia.

Sprawdź dostępność miejsc

logotur

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

zaplanuj podróż

kalandarz
Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka

newsletter

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat w Unii Europejskiej

10 lat temu Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. I co się od tamtej pory zmieniło w naszym kraju? Bez kozery można powiedzieć, że wszystko! Dzięki środkom unijnym powstały i powstają w Polsce nowe drogi, mosty, linie kolejowe, parkingi. Inwestycje te mają ogromny wpływ na jakość naszego życia. Również na jakość życia w Warszawie.  więcej

Inwestycje i programy współfinansowane przez Unię Europejską